waluta:
język:
Łóżko do małej sypialni. Jakie wybrać?
Łóżko do małej sypialni. Jakie wybrać?

Łóżko do małej sypialni. Jakie wybrać?

Wygodne, praktyczne i funkcjonalne łóżko w sypialni to podstawa. Przecież to od jakości snu zależy tak naprawdę nasze zdrowie, samopoczucie i codzienna energia… lub jej brak. Dziś na rynku znajdziesz tysiące propozycji – nietrudno jest wybrać wygodne meble. Jednak jakie łóżko do małej sypialni będzie najlepsze? Tutaj trzeba się nieco bardziej nagimnastykować. Jednak bez obaw – nasz dzisiejszy poradnik pozwoli Ci wybrać wygodne łóżko, które sprawdzi się nawet w małej sypialni. Koniecznie sprawdź!

 

Łóżko do małej sypialni – tu liczy się kompaktowość

Nie da się ukryć, że niewielkiej wielkości sypialnia nie jest marzeniem specjalisty od aranżacji wnętrz. Często trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby pomieścić zarówno łóżko, jak i pozostałe meble, np. szafę, czy szafkę pod telewizor. Najczęstszy błąd? Źle dobrane łóżko (nieadekwatnie duże, zagracające przestrzeń), czy brak optymalnego rozstawienia mebli. Zacznijmy jednak po kolei. Pierwsze pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć, brzmi:

„Kto będzie spać w sypialni?”

Może to być przecież sypialnia dla dziecka lub starszej osoby. W takiej sytuacji w zupełności wystarczy niewielkie łóżko jednoosobowe, które sprawdzi się nawet w bardzo małej sypialni. W przypadku propozycji jednoosobowych najczęściej wybiera się model o szerokości 90 cm – to w zupełności wystarczy. Zwróć jednak uwagę na funkcjonalność mebla. Warto wybrać taką propozycję, która posiada schowek na pościel. Dzięki temu oszczędzisz sporo miejsca. Przecież w takim pojemniku możesz schować nie tylko pościel, ale też ręczniki, czy nawet zimowe ubrania. Czasem taki dodatkowy schowek to ogromne ułatwienie przy mniejszych metrażach. Takie łóżko w małej sypialni będzie pasować idealnie.

 

Jakie łóżko do małej sypialni?

W przypadku sypialni dla dwojga 90 cm szerokości może nie wystarczyć. Jeśli do tego lubisz się wiercić, często zmieniać pozycję, czy spać z psem, to już w ogóle możesz poczuć się klaustrofobicznie! Jednak możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ mamy kilka pomysłów. Jak mała jest sypialnia? Poniżej 9 metrów kwadratowych? Spokojnie, nawet przy tak niewielkiej powierzchni powinieneś zmieścić kompaktowe łóżko o szerokości 160x200 cm. Przykładem może być
model ROSE SLIM:

Na zdjęciu: https://furneo.pl/lozko-tapicerowane-ROSE-SLIM-160x200

 

To kompaktowe łóżko do małej sypialni, które oferuje powierzchnię wystarczającą dla dwóch osób (przy zastosowaniu naprawdę wygodnego materaca, który pozwoli Ci wypocząć). Jednocześnie łóżko jest optycznie lekkie. Dzięki temu nawet wizualnie nie „zagraca” przestrzeni. Sam zagłówek jest bardzo stylowy, a jednocześnie smukły. To kolejna ważna cecha – grube, ciężkie zagłówki zabierają cenne miejsce. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie łóżko wybrać do małej sypialni, to koniecznie zwróć uwagę na te cechy!

 

Łóżko do małej sypialni nie musi być niewygodne!

Z pewnością wiele osób kojarzy łóżko w małej sypialni jako ciasne i po prostu mało wygodne. Ale wcale nie musi tak być! Praktyczny model w rozmiarach 160x200 cm ma dwie podstawowe zalety:

  1. Z jednej strony gwarantuje odpowiednią ilość miejsca dla dwóch osób (bez gnieżdżenia się i spania w niewygodnej pozycji),
  2. Nie przytłacza wnętrza, dzięki czemu łóżko świetnie odnajduje się w małej sypialni.

Warto jednak zwrócić uwagę na detale – to właśnie w szczegółach tkwi cała magia. Wiele łóżek do małej sypialni owszem, wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami, jednak przy dłuższym użytkowaniu ujawnia swoje wady. Do najważniejszych można bez wątpienia zaliczyć brak pojemnika na pościel, nietrwały stelaż, czy po prostu kiepska jakość wykonania. Co powinieneś sprawdzić, wybierając taki mebel?

Na zdjęciu: https://furneo.pl/lozko-tapicerowane-BELL-SLIM-160x200

 

Cóż, najczęstszą wadą konstrukcyjną jest wadliwy mechanizm podnoszenia stelaża. Często traktowany jest przez producenta po macoszemu, co po jakimś czasie niestety wychodzi (zwłaszcza gdy w pojemniku na pościel trzymasz nieco większą ilość rzeczy). Tutaj warto postawić na mechanizm na podnośnikach sprężynowych, który nie tylko łatwo się podnosi (bez użycia siły, więc poradzi sobie z tym nawet osoba starsza), ale który również nie zawodzi.

 

Mała sypialnia – jakie łóżko będzie najlepsze

Łóżko w małej sypialni przede wszystkim ma nie przeszkadzać. Wiele osób wybiera ciężki, duży mebel, który utrudnia przemieszczanie się po pomieszczeniu! Warto również zastosować prosty trik, ustawiając łóżko bokiem do ściany. Zablokuje to dostęp do łóżka z jednej strony, jednak dzięki temu nie zagracisz przestrzeni. Cóż, mała sypialnia to duże wyzwanie – jednak nie ma rzeczy niemożliwych! Jeśli do tego dorzucisz estetyczne dodatki, które nie przytłoczą wnętrza, lecz nadadzą mu lekkości… możesz być pewien, że stworzysz przytulną przestrzeń, w której bez wątpienia wypoczniesz.

Na zdjęciu: https://furneo.pl/lozko-tapicerowane-PIANO-SLIM-160x200

 

Na koniec powiedzmy jeszcze o samym materiale wykonania. Pamiętaj, że propozycje z ciężkiego drewna wydają się bardzo solidne. Ich wadą jednak jest właśnie ciężar. I nie mówimy tutaj jedynie o kilogramach do podniesienia. Chodzi również o optyczne przytłoczenie przestrzeni. Taki mebel z pewnością nie sprawdzi się w małej sypialni – łóżko do mniejszego metrażu musi być smukłe i przytulne. Mamy nadzieję, że dzięki naszym kilku poradom urządzisz sypialnię swoich marzeń!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl